KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13429131
nr 1342 9131
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 07, Solbelysta tallar. Olja på duk, 44x43 cm
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:44:09
24/8 18:31:54
Per Collijn
Läs mer om Per Collijn